بیماری دیابت در بارداری، برنج و نون را حذف کنم؟ - بارداری - مشاوره نی نی سوال رفتن به مطلب
  • 1557915997_728x90------912.jpg.1a7da6a4f711ba15d73697bf1356dd26.jpg

Saeede.heidary

بیماری دیابت در بارداری، برنج و نون را حذف کنم؟

پاسخ پیشنهاد شده

سلام،

من هفته ی 26 بارداریم هفته ی 25 آزمایش تحمل گلوکز دادم قندخون ناشتام 75 بود تست تحمل گلوکز بعد از یک ساعت 162 بود که پایین تر از حد نرماله اما تست تحمل گلوکز بعد دوساعت 175 بود ک 13 تا بالاتر از حد نرماله.رفتم دکتر میگه دیابت بارداریه گفته برم متخصص تغدیه .گفت برنج ،نون،سیب زمینی، چیزهای شیرین و شیرینی،میوه های شیرین رو نخورم. راستش میخوام راهنماییم کنید که در طول روز نون و برنج رو هم اصلا نخورم؟چه مقدار برنج میشه بخورم؟چه کار کنم که پایین بیاد؟آیا خوردن خرما با چای قند رو بالا میبره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

ویرایش شده در توسط ninisoalzn

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

سلام منم مشابه شما هستم، سوال منم هست! 

البته دکتر به من گفت صبح سه تیکه نون تست، شبم سه تیکه. ظهر هم دو تا کفگیر برنج. میوه هم مواظب باش ولی نگفت چجوری. خرما هم روزی دوتا

به منم گفت برم مشاور تغذیه که هنوز بهم وقت نداده

البته به من گفت یه در میون با این دستگاه قند خونگی ها قندم رو ناشتا و دو ساعت بعد از هر وعده هم بگیرم و یادداشت کنم

• تشکر 1

لینک به ارسال

بعد از دو ساعت 167 بود که گفت باید زیر 150 باشه. رنج آزمایشگاه 155 بود البته

ویرایش شده در توسط Homa.zare

لینک به ارسال
Homa.zare 1 دقیقه قبل گفته :

سلام منم مشابه شما هستم، سوال منم هست! 

البته دکتر به من گفت صبح سه تیکه نون تست، شبم سه تیکه. ظهر هم دو تا کفگیر برنج. میوه هم مواظب باش ولی نگفت چجوری. خرما هم روزی دوتا

به منم گفت برم مشاور تغذیه که هنوز بهم وقت نداده

البته به من گفت یه در میون با این دستگاه قند خونگی ها قندم رو ناشتا و دو ساعت بعد از هر وعده هم بگیرم و یادداشت کنم

من نون جو میخورم. دستگاه قند خون هم ندارم. پس باید حتما دکتر تغذیه برم 

لینک به ارسال
Saeede.heidary هم اکنون گفته :

من نون جو میخورم. دستگاه قند خون هم ندارم. پس باید حتما دکتر تغذیه برم 

اونم فکر کنم میشه همون سه تا کف دست (بدون انگشتا). تا جایی که من میدونم نباید هیچ غذایی رو حذف کنی، فقط باید مراعات کنی

تغذیه رو حتما باید بریم که به کمک خدا کنترل بشه

راستی من با غذام سالاد کاهو و خیار خوردم و یه ساعت بعدش هم کمی توی خونه راه رفتم، شکر خدا خوب بود عددی که دستگاه نشون میداد ولی یه بار که همش نشسته و خوابیده بودم، بالا بود. سعی کن یه ساعت بعد وعده های اصلی یه خرده فعالیت داشته باشی ولی خسته نشی

البته اینا نظر و تجربه دو روزه منه، توکل به خدا 

• تشکر 1

لینک به ارسال
Homa.zare ۱ ساعت قبل گفته :

اونم فکر کنم میشه همون سه تا کف دست (بدون انگشتا). تا جایی که من میدونم نباید هیچ غذایی رو حذف کنی، فقط باید مراعات کنی

راستی من با غذام سالاد کاهو و خیار خوردم و یه ساعت بعدش هم کمی توی خونه راه رفتم، شکر خدا خوب بود عددی که دستگاه نشون میداد ولی یه بار که همش نشسته و خوابیده بودم، بالا بود. سعی کن یه ساعت بعد وعده های اصلی یه خرده فعالیت داشته باشی ولی خسته نشی

باشه عزیزم ممنون از لطفت حالا منم اینایی رو که گفتی رعایت میکنم من پیاده روی هم میرم این چند روزه ک فهمیدم.به شما هم گفت باید آزمایش رو دوباره بعد دوهفته تکرار کنی؟اما با گلوکز نه اول ناشتا بهد یه صبحونه ساده و دوساعت بعد دوباره ازمایش بدی

• پسند 1

لینک به ارسال
Saeede.heidary 14 دقیقه قبل گفته :

باشه عزیزم ممنون از لطفت حالا منم اینایی رو که گفتی رعایت میکنم من پیاده روی هم میرم این چند روزه ک فهمیدم.به شما هم گفت باید آزمایش رو دوباره بعد دوهفته تکرار کنی؟اما با گلوکز نه اول ناشتا بهد یه صبحونه ساده و دوساعت بعد دوباره ازمایش بدی

بله همین رو گفت، انگار دیگه گلوکز رو نمیدن یه چندتا چیز دیگه هم توی آزمایش هست که فکر کنم واسه دیابته و کنترلش hba1c و.. 

لینک به ارسال
Homa.zare 1 ساعت قبل گفته :

دوستان خرما نمیتونین بخورن قندروبدجوربالا میبره باچایی توت خشک یاکشمش میتونین بخورین توغلاتم بایدرعایت کنین ماکارونی اصلا نخورین سالاد واینازیادبخورین بد غذام فعالیت داشته باشین بالا نمیره 

لینک به ارسال

من اوایل بارداریم هرچی ازمایش میدادم‌میگفت دیابت دارین حتی واسم انسولین هم تجویز کردن که باید میزدم

حتی دستگاه قند خون هم خریدم

ولی خودم مطمئن بودن ندارم فقط ازمایش هامو خوب نمیدادم چون من زود ضعف میکردم شبا تا ۱یا ۲ بامداد هم غذا میخوردم اینجوری قندم بالا میرفت ی روز از ساعت ۱۰ شب دیگه چیزی نخوردم رفتم‌ازمایش دادم و دیدم قندم عالیه😅😅 حالا دستگاه رو دستم مونده

تازه با خیال راحت همه چی خوردم 

لینک به ارسال
Dinz 52 دقیقه قبل گفته :

دوستان خرما نمیتونین بخورن قندروبدجوربالا میبره باچایی توت خشک یاکشمش میتونین بخورین توغلاتم بایدرعایت کنین ماکارونی اصلا نخورین سالاد واینازیادبخورین بد غذام فعالیت داشته باشین بالا نمیره 

دکتر غدد به من گفت روزی دوتا خرما بخور

آخه کلا که نمیشه قند رو حذف کرد، قند و شکر خالص رو باید حذف کرد

لینک به ارسال
sorayya 35 دقیقه قبل گفته :

من اوایل بارداریم هرچی ازمایش میدادم‌میگفت دیابت دارین حتی واسم انسولین هم تجویز کردن که باید میزدم

حتی دستگاه قند خون هم خریدم

ولی خودم مطمئن بودن ندارم فقط ازمایش هامو خوب نمیدادم چون من زود ضعف میکردم شبا تا ۱یا ۲ بامداد هم غذا میخوردم اینجوری قندم بالا میرفت ی روز از ساعت ۱۰ شب دیگه چیزی نخوردم رفتم‌ازمایش دادم و دیدم قندم عالیه😅😅 حالا دستگاه رو دستم مونده

تازه با خیال راحت همه چی خوردم 

منم ناشتا نمیتونم باشم واسه آزمایش ولی تحمل گلوکز نداشتم بعد از دوساعت که به نظر خودمم منطقیه، آخه چرا باید بدن بیچاره مون 75 گرم گلوکز رو جذب کنه؟ کی این همه گلوکز میخوریم آخه 😕

لینک به ارسال
Homa.zare 7 دقیقه قبل گفته :

منم ناشتا نمیتونم باشم واسه آزمایش ولی تحمل گلوکز نداشتم بعد از دوساعت که به نظر خودمم منطقیه، آخه چرا باید بدن بیچاره مون 75 گرم گلوکز رو جذب کنه؟ کی این همه گلوکز میخوریم آخه 😕

من بخاطر اینکه مشکوک به دیابت بودم ۳ بار ازمایش دادم واسه ما با طعم پرتقال تو ی جای نوشابه کوچک بود باورت نمیشه بسکه گشنم میشد قندم میافتاد همه رو ی جا سر میکشیدم😅😅

تعجب میکردن چطور حالم بهم نمیخوره

لینک به ارسال
Homa.zare 10 دقیقه قبل گفته :

دکتر غدد به من گفت روزی دوتا خرما بخور

آخه کلا که نمیشه قند رو حذف کرد، قند و شکر خالص رو باید حذف کرد

اره عزیزم

خرما با شیر بخور اشکالی نداره

چایی اصلا نخوری بهتره چایی واسه چیته تو بارداری نفعی نداره

کشمش و توت خشک بخور هم واسه بچت خوبه هم بجای قند و شکر استفاده میکنه

از بیسکویت سعی کن استفاده نکنی همش شکره

به من گفتن بستنی نخور ولی ماکارونی و برنج قطع نکن کم بخور

• تشکر 1

لینک به ارسال
sorayya 3 ساعت قبل گفته :

من بخاطر اینکه مشکوک به دیابت بودم ۳ بار ازمایش دادم واسه ما با طعم پرتقال تو ی جای نوشابه کوچک بود باورت نمیشه بسکه گشنم میشد قندم میافتاد همه رو ی جا سر میکشیدم😅😅

تعجب میکردن چطور حالم بهم نمیخوره

منم یه جا و یه دفعه ای خوردم 😁 خانومه اومد پرسید تونستی بخوری؟ منم گفتم چرا کم بود 😁 

اصلا همین که تونستیم بخوریم یعنی خیلی بد نیست اوضاع خدا بخواد

لینک به ارسال
Homa.zare ۱ ساعت قبل گفته :

منم یه جا و یه دفعه ای خوردم 😁 خانومه اومد پرسید تونستی بخوری؟ منم گفتم چرا کم بود 😁 

اصلا همین که تونستیم بخوریم یعنی خیلی بد نیست اوضاع خدا بخواد

اره خودمم همین فکرو میکردم

میگفتم من که این همه قندو دوس دارم پس قندم پایین باشه بالا نیست

تازه روز اول که انسولین تزریق کردم اینقدر قندم افتاد که بیهوش شدم اونجا بود که فهمیدم قند ندارم

لینک به ارسال

برای ارسال پاسخ یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید پاسخی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• 65525.jpg.080e0a9e6e02441642849ecfd8daabdf.jpg