دکتر علی اصغر حلیمی - مشاوره نی نی سوال رفتن به مطلب

دکتر علی اصغر حلیمی

★پزشک
 • تعداد ارسال ها

  1,082
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  9

آخرین بار برد دکتر علی اصغر حلیمی در 30 فروردین

دکتر علی اصغر حلیمی یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

128 Excellent

8 دنبال کننده

درباره دکتر علی اصغر حلیمی

 • درجه
  عضو ویژه
 • تاریخ تولد 18 شهریور 1396

اطلاعات عمومی

 • درباره ما
  دکتر علی اصغر حلیمی
  متخصص اطفال، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  آدرس مطب: آدرس: شهرک گلستان، سه راه دهکده المپیک، خیابان امیرکبیر، اول 35 متری گل ها، نبش بنفشه اول، بالای داروخانه شهرک راه آهن
  تلفن: 02144717418

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,393 بازدید کننده نمایه
 1. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی آبریزش بینی و سرفه کودک مربوط به خروسک می باشد. بیماری خروسک نیاز به مصرف آنتی بیوتیک ندارد. این بیماری ممکن است 3 روز تا یک هفته طول بکشد. از بخور آب سرد در محیط اتاق استفاده کنید.
 2. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی می توانید امپرازول را با شیر خود یا همراه آب به نوزاد بدهید.
 3. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز توصیه می شود برای تشخیص صحیح به پزشک متخصص مراجعه کنید تا نوزاد به طور کامل معاینه شود.
 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی همه ی نوزادان از 4 ماهگی شروع به غات زدن می کنند و این غلت زدن در نوزادان طبیعی است و نوزادان برای شناخت شناخت اندام خود در این سن شروع به لمس کردن خود به خصوص در ناحیه صورت می کنند، بنابراین این آلرژی یا حساسیت نیست. اگر بینی کودک زیاد کیپ شده فقط کافی است از قطره بتامتازون روزی 3 مرتبه استفاده کنید. همچنین لازم نیست مادر حبوبات را از رژیم غذایی خود حذف کند و فقط کافی است حبوبات را خیس کنید و پوست آن را بگیرید.
 5. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز خیر. این مطلب هیچ پایه علمی ندارد. قرمزی پای کودک به علت آلرژی، حساسیت و یا استفاده از پوشک می باشد.
 6. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز اگر مطمئن هستید که نوزاد دو روز است که ادرار نکرده است هرچه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.
 7. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز این مقدار مشکلی ایجاد نمی کند، نگران نباشید.
 8. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی افزایش وزن کودک شما نسبت به وزن هنگام تولد خوب بوده، بنابراین اگر باز هم رشد کودک به همین منوال و مطابق با منحی رشد پیش برود مشکلی وجود ندارد. اگر شربت زینک سولفات را به مدت 2 تا 3 ماه داده اید کافی است و لازم به ادامه ی ان نیست.همچنین این شربت آسیبی به کلیه وارد نمی کند.
 9. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی بچه ها و شیرخواران گاهی ممکن است چانه شان بلرزد و طبیعی است. اگر حرکت غیر طبیعی در اعضای بدن مثل چشم احساس کردید ممکن است نشانه تشنج بوده و باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. در غیر این صورت جای نگرانی وجود ندارد.
 10. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی وزن نوزاد کاملا طبیعی است. به هیچ عنوان به نوزاد شیر خشک داده نشود. فقط سعی کنید حتما انتهای شیر خود را به بچه بدهید. زیرا ابتدای شیر مادر ابکی بوده و چربی مورد نیاز در انتهای شیر مادر وجود دارد
 11. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی شیرخواران نزدیک به 1 ماهگی تا 4 ماهگی دچار دل درد می شوند، که اغلب این دل درد ها در بعد از ظهر یا شب ها است و ممکن است حتی تا 3 ساعت طول بکشد. به مادر توصیه می کنیم در این مواقع کودک را در آغوش بغل بگیرد و او را به آرامی تکان بدهد. همچنین گاهی صداهایی مثل صدای موزیک آرام، صدای سشوار، صدای جارو برقی و ... موجب آرامش کودک در این شرایط می شود. اگر با رعایت این شرایط وضع کودک بهبود نیافت توصیه می شود برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کنید.
 12. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز برای میان وعده کودک می توانید از بستنی، کتلت، ماست، شله زرد، حلوا، خرما، بیسکویت، مربا و سایر تنقلات استفاده کنید.
 13. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر گرامی بچه ها در 3 ماهه آخر ، حداکثر ماهی 250 گرم وزن اضافه می کنند و بعد از یک سالگی نیز هر ماه 150 گرم. بنابراین وزن گیری کودک شما طبیعی بوده. همچنین بچه ها در این سن دوست دارند غذای خود را با دست بخورند. بنابراین تا جایی که ممکن است اجازه دهید خودش و با دست غذایش را بخورد. اگر چنانچه کودک وزن نگرفت لازم است از نظر عفونت و کم خونی مورد بررسی قرار گیرد.
 14. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز چنانچه وزن نوزاد مطابق با منحی رشد باشد و به خوبی وزن گرفته باشد هر مقدار که شیر می خورد برای او کافی است. اما اگر اخیرا وزن کم کرده است بهتر است مادر به اندازه نصف قاشق چای خوری کره به غذای کمکی کودک اضافه کند. اگر مشکل وزن گیری حل شد که جای نگرانی وجود ندارد اما اگر همچنان کودک وزن نگرفت لازم است به پزشک مراجعه کنید.
 15. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز اگر وزن کودک نرمال بوده و مطابق با منحی رشد می باشد هر مقدار شیری که مصرف می کند برای او کافی است. اما اگر کودک به خوبی وزن نگرفته و وزن گیری او با منحنی رشد مطابقت ندارد لازم است توسط پزشک متخصص بررسی های لازم صورت گیرد.
×